Wykonując zdjęcia w plenerze, najczęściej wykorzystuje się oświetlenie naturalne. Fotografia plenerowa daje nieograniczone możliwości, nie tylko ze względu na różnorodność lokalizacji, ale również ze względu na naturalne światło, które odpowiednio wykorzystane nadaje każdej sesji unikalny klimat. Czy będzie to mglisty poranek na łące, czy słoneczne popołudnie w lesie lub pochmurny dzień w mieście.

Fotografia plenerowa rządzi się jednak swoimi prawami, to co dobrze wygląda w studio, zupełnie nie sprawdzi się na zewnątrz. Moim najważniejszym celem, jako fotografia są naturalne kadry, przedstawiające żywe emocje i barwy. Przeczytajcie kilka wskazówek, jak przygotować się do sesji aby wyszła jak najpiękniej.

-KIEDY/GDZIE?-

Najlepsze możliwości oświetleniowe dają nam wschody i zachody słońca. Dlatego jeżeli nie jesteście śpiochami śmiało możemy umówić się na sesję o 6 rano, gwarantuję, że nie pożałujecie.  Kiedy za oknem szaro i pochmurno wcale nie trzeba rezygnować ze zdjęć. W taki dzień fotografuje się bardzo dobrze.

Jeżeli chodzi o miejsce, to jestem otwarta nawet na najbardziej szalone propozycje.  Jeżeli jednak nie macie pomysłu, gdzie mogłaby się odbyć Wasza sesja, chętnie kilka podsunę.

-W CO SIĘ UBRAĆ-

Dobierając strój musicie wziąć pod uwagę, gdzie odbędzie się sesja oraz w jakim stylu ma ona być. Ważne są również kolory. Osobiście nie lubię czarnych ubrań, uważam że nie pasują do sesji rodzinnych. Fantastycznie jeżeli modele poszaleją z kolorami. Jednak trzeba pamiętać, że jeżeli pozujecie rodzinnie to powinniście do siebie pasować:)

W sesjach rodzinnych świetnie sprawdza się sportowa elegancja, jeansy, swetry, naturalne materiały. Unikamy połyskliwych, elastycznych tkanin i odblaskowych kolorów. Nie bójcie się jednak zaszaleć ze strojem, czasem romantyczna sukienka, której nie nosicie na co dzień okazuje się być wyjątkowo fotogeniczna:)

-WŁOSY I MAKIJAŻ-

Najlepszy będzie make-up typu „no make-up”, czyli taki, który podkreśli urodę i nie będzie rzucał się w oczy. Można też postawić na jeden mocny akcent np. czerwoną szminkę.

Na zdjęciach wspaniale wyglądają rozpuszczone włosy, dlatego zabierzcie ze sobą szczotkę do włosów żeby rozczesać je pomiędzy ujęciami.

-DZIECI-

Sesje z dzieciakami powinny być przede wszystkim dla nich świetną zabawą. Ważne żeby  dzieci były wypoczęte. Najlepiej przygotować kilka rzeczy na przebranie. Możecie też zaproponować małemu modelowi żeby sam wybrał akcesoria z którymi będzie pozował. Z ulubioną lalą czy misiem na pewno szybciej rozluźni się przed obiektywem.

-PSY-

Psy są moją specjalnością. Pomogę Wam ustawić psiaka do zdjęcia , ale dobrze jest przed sesją porobić psu trochę zdjęć w domu, żeby przyzwyczaić go do aparatu. Zawsze mam ze sobą psie przysmaki i zabawki, ale to właściciel wie najlepiej co najbardziej lubi jego pies, więc zabierzcie co trzeba.

Psa również można wystroić do zdjęcia, kolorowa obroża czy apaszka będą wyglądać uroczo, jednak nie należy przesadzać:).

-STUDIO-

Jeżeli lubicie fotografię studyjną lub warunki pogodowe są niesprzyjające do skakania w plenerze to zapraszam na sesję do naszego studia Elladium w Katowicach Zarzeczu przy ul. Kopaniny Lewe 24A – szczegóły i mapka w zakładce „Kontakt